дома Живот Сега е жена на британскиот принц, а некогаш сакаше само да се...

Сега е жена на британскиот принц, а некогаш сакаше само да се слика со Дивац (Фото)

456
0
АКЦИЈА

Бившиот српски кошаркар стана хит заради сликата со Војвоткињата Меган.

Глобалната еуфорија заради венчавањето на принцот Хари и Меган Маркл не ги одмина дури ни Сакраменто Кингс кои ги изненадија оние кои ги пратат со “фотка” која за час постана хит на друштвените мрежи.

Кингсите заправо поделија фотографија од профилот “KICKZ” на која е легендарниот српски кошаркар и актуелен претседател на Сакраменто Владе Дивацc и 12-годишната Меган Маркл.

Влалде Дивац во времето кога е настаната оваа фотографија бил член на Лос Ангелес Лејкерс за кои настапуваше од 1989. до 1996. година, тогаш и излегол во пресрет на девојчето за фотографијата која денес доби на актуелност.

Congrats Meghan Markle! #RoyalWedding 💍💜 (via Kickz on Twitter)

A post shared by Sacramento Kings (@sacramentokings) on

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here