дома Балкан Ѓукановиќ ја превзеде должноста претседател на Црна Гора

Ѓукановиќ ја превзеде должноста претседател на Црна Гора

460
0
АКЦИЈА

Во Црногорската престолнина на Цетиње, со полагање на заклетва избраниот претседател Мило Ѓукановиќ денеска на пладне официјално ја превзема должноста шеф на државата.

Ѓукановиќ заклетвата ја положи пред пратениците на Скупштината на Црна Гора.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here