дома Балкан Ципрас разговарал со Мајк Пенс за спорот со името

Ципрас разговарал со Мајк Пенс за спорот со името

439
0
АКЦИЈА

Грчкиот премиер Алексис Ципрас денеска имаше телефонски разговор со американскиот потпретседател Мајк Пенс за случувањата на Балканот, а пред се за преговорите околу името, сооптшија од Кабинетот на грчкиот премиер.

Превземено од Независен весник

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here