дома Балкан Предлогот “Илинденска Македонија” неприфатлив за Нова демократија

Предлогот “Илинденска Македонија” неприфатлив за Нова демократија

415
0
АКЦИЈА

Грчката партија Нова демократија соопшти дека името “Илинденска Македонија” е неприфатлив предлог кој предизвикува иредентистички барања.

Премиерот на Грција Ципрас рече пред грчкиот парламент дека ни еден предлог не е коначен, наведува Ројтерс.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here