дома Балкан Бугарија нема проблем со името Илинденска Македонија

Бугарија нема проблем со името Илинденска Македонија

478
0
АКЦИЈА

Заменикаот на бугарскиот премиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов изјави денеска дека Бугарија нема проблем со името “Република Илинденска Македонија”, како можно ново име.

“Ако грција и Македонија се договорат околу имети Илинденска Република Македонија, Бугарија нема проблем со тоа. тоа не не загрижува”, рече Каракачанов, пренесува БТА.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here