дома Балкан Хан: Колку што разбрав, се уште нема решение

Хан: Колку што разбрав, се уште нема решение

451
0
АКЦИЈА

Еврокомесарот Јоханес Хан изјави дека според неговите информации на средбата на Зоран Заев со Алексис Ципрас не е постигнато решение, но дека се на добар пат.
„Секогаш сум оптимист и останувам така. Мислам дека се на добар пат но решението се уште не е постигнато. Тоа го разбрав од разговорите. Се надевам дека е можен некој процес што ќе има ефект на самитот,„ рече Хан.

Превземено од Независен весник

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here