дома Балкан Ќимиќ очекува скора оставка на премиерот Пленковиќ

Ќимиќ очекува скора оставка на премиерот Пленковиќ

446
0
АКЦИЈА

Илко Ќимиќ, новинарот на порталот Index.hr, кој ја откри аферата со мејловите на на бившата потпретседателка на владата Мартина Далиќ во врска со прпремата на Лекс Агрокор, очекува, како вели, многу брзо и оставка на премиерот Андра Пленковиќ.

Гостувајќи на ХРТ, Ќимиќ рече дека оставката на Пленковиќ ја очекува со обзир на тоа што е сигурно дека ѕој не само што знаел, туку е и одговорен за целата афера со мејловите, односно аферата врзана за Агрокор.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here