дома Балкан Грција: Уште сме далеку од решение за спорот со Македонија

Грција: Уште сме далеку од решение за спорот со Македонија

459
0
АКЦИЈА

Грција денес соопшти дека е “уште далеку” од решението за повеќедеценискиот спор со македонија заради името, иако е постигнат напредог во преговорите помеѓу двете земји.

“Во преговорите со нашите соседи кои продолжуваат, постигнат е значаен напредок, но сеуште сме далеку од завршеток на преговорите и постигнување договор”, рече на конференцијата за новинари портпаролот на грчката влада Димитрис Цанакополус, пренесува ројтерс.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here