дома Балкан Кормак за Аваз: Нема ништо од Херцег Босна

Кормак за Аваз: Нема ништо од Херцег Босна

471
0
АКЦИЈА

Амбасадорката на САД во Сараево Маурин Кормак порача дека нејзината земја апсолутно не подржува никаква понатамошна територијална поделба на БиХ.

” САД се многу јасни во врска со суверенитетот и територијалниот интегритет на БиХ. Апсолутно не подржуваме никаква понатамошна територијална поделба на БиХ”, рече Кормак во интервјуто за Сараевски Дневни аваз.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here