дома Балкан Вучиќ е првиот државник кој ќе се состане со Путин по неговата...

Вучиќ е првиот државник кој ќе се состане со Путин по неговата инаугурација

416
0
АКЦИЈА

Претседателот на Србија Алекаснадар Вучиќ ја започнува денес дводневната посета на Моисква, во текот на која ќе се состане со претседателот на Русија Владимир Путин, кој го започна четвртиот мандат, а потоа заедно ќе присуствуваат на парадата по повод Денот на победата.

Дводневната посета доѓа на повик од рускиот претседател, а Вучиќ ќе биде првиот државник кој ќе се состане со Путин по неговата инаугурација, одржана во понеделникот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here