дома Забава Кој е најпривлечниот јазик на светот

Кој е најпривлечниот јазик на светот

441
0
АКЦИЈА

Платформата за учење на странски јазици Баббел спроведе истражување за тоа кој јазик има најсексипилен нагласок на светот.

Вестите се разочарувачки за Македонците, но и за нашите соседи во регионот, со обзир на тоа дека на листата од словенските јазици се нашол само рускиот, и тоа на осмо место.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here