дома Балкан Петиција за повторно утврдување на невиноста на Милорад Улемек легија

Петиција за повторно утврдување на невиноста на Милорад Улемек легија

492
0
АКЦИЈА

Во Белград осамна иницијатива за собирање потписи за обновување на судскиот процес на Милорад Улемек Легија кој е осуден за атентат на некогашниот премиер на Србија Зоран Џинџиќ.

Се вели дека иницијативата е масовно посетена и подржана од српските граѓани.

Луѓето масовно се потпишуваат со образложение дека правдата мора да искочи на видело а најдобро место за тоа се судовите кои како што велат сега се понезависни од некои минати времиња каде што многу лесно се монтирале случаите.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here