дома Балкан Шкрбиќ: Борисов номиниран за Европска личност на годината

Шкрбиќ: Борисов номиниран за Европска личност на годината

451
0
АКЦИЈА

Во Сараево 6. јули ќе биде одржана 38. Церемонија за доделување на престижната европска награда “Европски најменаџер и личност на годината”, а бугарскиот премиер Бојко Борисов номиниран е за наградата”Европска личност на годината”.

Тоа денс го рече претседателот на Управата и генералниот директор на Европската независна агенција за избор и промоција на најуспешните европски менаџери и личности, Панет Шкрбиќ, кого го прими амбасадорката на Бугарија во БиХ, Августина Цветкова Карабашева.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here