дома Свет Горбачов: Нападот над Сирија обука пред вистинското пукање

Горбачов: Нападот над Сирија обука пред вистинското пукање

551
0
АКЦИЈА

Ракетниот напад на САД и нивните сојузници над Сирија многу личи на обука пред која што започнува стварното пукање, рече првиот и единствениот претседател на СССР Михаил Горбачов во интервју за летонската радио-станица „Балтком“.

„Мислам дека нападот во облик во кој тие зборуваат и со такви резултати никому на му е потребен. Ова многу личи на обука пред која што започнува вистинското пукање… Тоа е недопуштливо и нема да излезе на добро“, истакна Горбачовв.

.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here