дома Свет САД Британија и Франција ја нападнаа Сирија

САД Британија и Франција ја нападнаа Сирија

762
0
АКЦИЈА

Американскиот претседател Доналд Трамп нареди напад на Сирија како реакција на наводниот напад со хемиско оружје минатиот викенд во источна Гута.Во Дамаск одекнаа експлозии. Рускиот амбасадор во САД предупреди на последиците. Сириските државни медии пренесуваат дека се повредени тројца цивили.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here