дома Македонија Пукање во маркет во Чаир

Пукање во маркет во Чаир

725
0
АКЦИЈА

Машко лице денеска пукало во вработената Г.А во маркетот „Кипер“ во Чаир.
Случајот во полиција во 14:38 часот го пријавиле вработени во маркетот кој се наоѓа на улица „Кемал Сејфула“.

Г.А е пренесена на Ургентниот Центар.

Како што информираат за МИА од МВР, полицијата излегла на местото на настанот и се работи на расчистување на случајот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here