дома Свет Вучиќ: Невозможно е да се оптужи Русија без докази

Вучиќ: Невозможно е да се оптужи Русија без докази

529
0
АКЦИЈА

Претседателот на Србија Александар Вучиќ изјави оти Србија смета дека е невозможно да се оптужи Русија за труење на бившиот двострук таен агент Сергеј Шкрипаљ и неговата ќерка Јулија без никакви докази.

Тој тоа го рече во интервјуто за телевизијата “Русија 24”.

“Србија го осудува користењето на хемиско оружје ширум светот, но без докази невозможно е да се обвини Русија за такво нешто. Дури и Европската унија донесе одлука да ја осуди русија на основа на британските тврдења оти постои голема веројатност дека тоа го направила Русија. Не треба така да се реагира”, рече Вучиќ.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here