дома Вселена Ексклузивно со премиерот Заев: Веќе од утре прaвам „чистка“ нема место за...

Ексклузивно со премиерот Заев: Веќе од утре прaвам „чистка“ нема место за неработници!

1074
0
АКЦИЈА

Претседателот на Македонската влада Зоран Заев, најави од утре промени на се што е под негова надлежност.

До сега оставив да видам како ќе се одвиваат работите во државата, сфатив едно. Пренатрупана администрација, еден куп НЕРАБОТНИЦИ, луѓе кои постојано ме лажат и мислат дека им верувам.

Сетто ова од утре до крајот на месецот ќе пробам да се фокусирам и да „исчистам“ се околу мене и се она што е под моја надлежност изјави ексклузивно за ИнфоЦентар претседателот на Македонската влада Зоран Заев.

Не е проблем само администрацијата, и сите оние околу мене кои мислеа дека им верувам ќе бидат тргнати од позициите и довербaта која им е дадена. Сакам држава во која сите ќе се радуваме а јас ќе бидам горд на самиот себе, мојата заклетва кон македонскиот народ и мојата Македонија, кусо ни кажа премиерот за ИнфоЦентар.Мк, кој додаде дека место за соработка со него и владата на Р.Македонија има секој чесен граѓанин на нашата држава. За реконструкција во Влада сеуште не сум размислил и засега нема да има смена на министри.

Превземено од:INFOCENTAR
http://infocentar.mk/ekskluzivno-so-premierot-zaev-vekje-od-utre-pravam-chistka-nema-mesto-za-nerabotnici

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here