дома Балкан ВМРО-ДПМНЕ достави интерпелација до Собрание за Владата на Заев

ВМРО-ДПМНЕ достави интерпелација до Собрание за Владата на Заев

491
0
АКЦИЈА

ВМРО-ДПМНЕ достави до Собрание интерпелација за Владата на премиерот Зоран Заев. Ова за ТВ21 го потврди координаторот на партијата, Драган Данев.
Интерпелацијата ја достави пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ без да даде изјава за медиуми поради празникот Велигден.

Лидерот на партијата, Христијан Мицкоски очекува во среда да се свика седница за да се дискутира околу гласањето на недоверба кон владата на Заев.

Превземено од Независен Весник

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here