дома Вести Наип Реџепи од Куманово е човекот кој е убиен вечерва во Тетово?!

Наип Реџепи од Куманово е човекот кој е убиен вечерва во Тетово?!

622
0
АКЦИЈА

Наип Реџепи од Куманово е лицето кое вечерва во Малата Речица е убиено, неофицијално информира весникот на албански јазик КОХА.

Албанскиот медиум објавува дека рането било уште едно лице исто така од Куманово. Според она што е досега познато, непознати лица кои биле во два различни автомобили, застанале на улица и се судриле едни со други со оружје.

Првите извори велат дека жртвите штотуку излеглњод седиштето на ДУИ при што се упатиле накај главниот пат при што започнала расправија со друга група. По тепачка со тупаници и ножеви, започнале да пукаат со огнено оружје. Се уште не се знае точниот број на повредени, додека неофицијалните извори укажуваат дека судирот бил помеѓу две ривалски политички групи од Куманово.

Të shtëna në Tetovë në Reçic të Tetovës

Публикувахте от Portalb в 5 април 2018 г.

превземено од ЈАВНО

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here