дома Вести Конфузна изјава на ДУИ: Немасе инцидент

Конфузна изјава на ДУИ: Немасе инцидент

562
0
АКЦИЈА

Целосно ги демантираме како неточни информациите дека денес во Демократската Унија за интеграција имало било каков инцидент.Ова го соопштија од албанската владејачка партија откако денека во тетовска Мала Речица имаше вооружана престрелка, во која едно лице го загуби животот, а друго е повредено.

„Ние како политичка партија немаме и не можеме да имаме одговорнност за евентуалните инциденти кои не се поврзани со Демократската Унија за Интеграција“, истакнаа од партијата.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here