дома Македонија Премиерот Зоран Заев го пречека со сите почести својот словенечки гостин Др....

Премиерот Зоран Заев го пречека со сите почести својот словенечки гостин Др. Миро Церар

637
0
АКЦИЈА

Започна официјалната посета на словенечкиот премиер Др. Миро Церар, во Република Македонија. Пред платото на Влада на Република Македонија, се одржа церемонијата за добредојде на словенечката делегација.

Премиерот Зоран Заев го пречека својот гостин од Словенија со сите почести.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here