дома Балкан Могерини и Хан на 18 во Скопје

Могерини и Хан на 18 во Скопје

510
0
АКЦИЈА

Високата представничка на ЕУ Федерика Могерини и еврокомесарот Јоханес Хан и официјално доаѓаат на 18 април во Скопје. Информацијата за тв 24 ја потврдил и премиерот Зоран Заев.

Посетата е поврзана со извештајот, но извесно е дека ќе стане збор и за преговорите околу името со Грција

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here