дома Балкан Во моментов се одржува семакедонскиот собир пред руската амбасада во Скопје

Во моментов се одржува семакедонскиот собир пред руската амбасада во Скопје

598
0
АКЦИЈА

Во моментов пред руската амбасада во Скопје се одржува семакедонскиот собир во организација на партијата на Јанко Бачев, Единсвена Македонија

Пред насобраните луѓе ќе се обрати и рускиот амбасадор.

Во тек е интонирање на македонската и руската химна. Можат да се чујат извици Македонија, Македонија, Русија, Русија.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here