дома Вести Запален автомобилот на Љупчо Тодоровски – Радникот!

Запален автомобилот на Љупчо Тодоровски – Радникот!

526
0
АКЦИЈА

До раните претпладневни часови траеше полицискиот увид откако во раните утрински часови непознати лица, во непосредна близина на „Три бисери“, во населбата Аеродром, фрлиле запаллива направа врз теренско возило за кое се верува дека е сопственост на екс-директорот на Бирото за јавна безбеденост, Љупчо Тодоровски – „Радникот“.

Според првичните неофицијални сознанија до кои, на мрестото на случување, дојде „ПРАВОСУДСТВО.МК“, наводно врз џипот „Нисан Навара“ ( СК- 500 – УК) бил фрлен „молотов коктел“, но дали навистина се работи за таков вид запаллива направа и дали навидстина џипот е на пензионираниот полициски директор ќе треба да потврдат од Министерството за внатрешни работи.
Инаку, Љупчо Тодоровски в- „Радникот“, долги години ја обавуваше функцијата директор на Бирото за јавна безбеднст, а се занимаваше со научно-наставна работа на Факултетот за безбедност.

Извор: Правосудство.мк

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here