дома Вести ВИСТИНАТА ЗА ЧАВКОВ: Адвокатот Дукоски открива детали за второто приведување на Чавков

ВИСТИНАТА ЗА ЧАВКОВ: Адвокатот Дукоски открива детали за второто приведување на Чавков

448
0
АКЦИЈА

Адвокатот на Митко Чавков за Алфа открива – поранешниот министер сам се пријавил на 192 да каже каде да го бараат.

Дали се спинуваат информации во јавноста за осомничените за настаните во Собранието?

Адвокатот на Митко Чавков за Алфа открива – поранешниот министер сам се пријавил на 192 да каже каде да го бараат.

Не е јасно зошто бил баран во стан на МВР, а не во куќата во Лисиче каде живее и првиот пат бил уапсен? Адвокатот на Чавков во разговор за Алфа вели дека решението за продолжувањето на мерката притвор на Чавков е по основ на поднесено обвинение, а не како што се пласираат лажни информации за непочитување куќен притвор од неговата страна.

Целото видео со разговорот објавен на „Алфа“ може да го погледнете во продолжение:

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here