дома Вести (ВИДЕО) КОД објави смс пораки кои Трајко Вељаноски ги испраќал на крвавиот...

(ВИДЕО) КОД објави смс пораки кои Трајко Вељаноски ги испраќал на крвавиот четврток

697
0
АКЦИЈА

Кој го користел телефонот со кој е дадена наредбата за упад во Собранието на 27-ми април.

Ова е само една од темите на вечерашното издание на емисијата Код на тема обвинение за крвавиот четврток. КОД меѓу другото открива дека меѓу 422 докази има и исказ на еден загрозен сведок.

Тогашниот министер Агим Нухиу во својата изјава пред обвинителството објаснувал како го барал оперативниот штаб и колку била напната атмосферата во штабот меѓу него и Митко Чавков.

loading…
Доказ е и вештачењето на телефонот на поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељановски од кој е симната целата содржина на СМС пораките, објавува КОД во своето издание кое ќе се емитува вечерва, во 19:15 на Телма.

(ВИДЕО) КОД објави смс пораки кои Трајко Вељаноски ги испраќал на крвавиот четврток

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here