DON'T MISS

Денеска на пладне Никола Груевски ќе го брани докторатот

Поранешниот премиер Никола Груевски на денеска на Економскиот факултет во Скопје ќе ја брани својата докторска дисертација. Дисертацијата на м-р Груевски е со наслов „Економските...

Захариева Две земји од З. Балкан ќе станат членики на ЕУ...

Министерката за надворешни работи на Бугарија Екатерина Захариева изрази надежи дека две земји од Западниот Балкан ќе постанат членки на ЕУ до 2025. година....

GADGETS WORLD

Православните христијани утре го слават Бадник

Православните христијански верници во Македонија утре го слават Бадник, ден пред големиот празник Рождество Христово – Божиќ. Бадник традиционално ќе биде одбележан со собир пред...

LIFESTYLE

STAY CONNECTED

0фановикако
1,461следбенициследете
14,700претплатницисе претплатите

LIFESTYLE

LATEST REVIEWS

Ципрас и Заев денеска во Мостар

Алексис Ципрас и Зоран Заев, заедно со нивните колеги од Црна Гора и Босна и Херцеговина, денеска ќе одржат средба во Мостар, објави...

Block title