дома Свет Зеленски му порача на Путин: Јас не „гризам“, од што се плашиш,...

Зеленски му порача на Путин: Јас не „гризам“, од што се плашиш, Путин? (ВИДЕО)

144
0
АКЦИЈА

„Ако не сакате да заминете сега – седнете со мене на преговарачка маса, јас сум слободен. 

„Но не на 30 метри, како со Макрон, Шолц – јас сум сосед! Не касам. Јас сум нормален човек, седни со мене, разговарај со мене, од што се плашиш?“ , му порача украинскиот претседател Володимир Зеленски на неговиот руски колега, Владимир Путин .

Украинскиот претседател потсети дека Украина никогаш не нападнала ниту заземала туѓи земји, за разлика од Руската Федерација.

Превземено од  КАНАЛ 5 ТВ 

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here