дома Свет ВИДЕО: Украинец снимаше руски тенк на гратските улици, секунда подоцна тој пукаше...

ВИДЕО: Украинец снимаше руски тенк на гратските улици, секунда подоцна тој пукаше во него

184
0
АКЦИЈА

Светските агенции пренесуваат видео снимка наводно направена во украинскиот град Бороѓанка каде, како што пишуваат, се прикажани сите ужаси на војната.

На објавеното видео, може да се забележи дека камерманот, за кои се тврди дека е цивил, снима руски тенк кои поминува на улицата, но само неколку секунди подоцна истиот тенк пука кон местото од каде се снимало видеото.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here