дома Свет Американец заедно со Русите се бори во Украина

Американец заедно со Русите се бори во Украина

220
0
АКЦИЈА

На Твитер се појави видео од Американец од Тексас кој се приклучил на руската војска во Украина.

-Овие момци се тешки, овие момци се подготвени, а ги има многу. Русија досега искористи околу 10 отсто од својата воена моќ, а ние се подготвуваме за удар. Овие момци ќе го спасат и ослободат добриот народ на Украина и тоа со удар од воздух. А лошите луѓе ќе добијат клоца во газ, рекол Американецот.

Човекот е Расел Бонер Бентли Трети, Тексашанец кој е вклучен во операцијата на Путин против „нацистите“ од 2014 година и е посветен на борбата против таканаречениот украински фашизам, станувајќи почитуван „пешадиец во руската информативна војна“, рече Монтли во интервју за Тексас монтли.

Американецот наводно бил пофален на почетокот на конфликтот во 2014 година како издржлив борец и добар митралезец, но не може да се докаже дека Расел имал поважна улога на бојното поле.

превземено од
24 Инфо

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here