дома Свет Путин ќе учествува во експерименталнотo тестирањето на новата назалната вакцина

Путин ќе учествува во експерименталнотo тестирањето на новата назалната вакцина

194
0
АКЦИЈА
Рускиот претседател Владимир Путин се ревакцинира против корона вирусот со вакцината „Спутник Лајт“, пренесува Спутник вести.
„Денеска, по ваша препорака и препорака на вашите колеги, добив втора вакцина Спутник Лајт. Тоа се нарекува ревакцинација“, рече претседателот на средбата со Денис Логунов, заменик директор на Центарот за епидемиологија и микробиологија „Гамалеја“.
Како што изјави, два часа по споменатата процедура се чувствува добро.
Тој изразил желба да учествува во тестирањето на назалната вакцина на која работи научниот центар. Путин рече дека е подготвен веднаш да потпише документ со кој се согласува да учествува во експериментот.

Превземено од: INFOMAX

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here