дома Балкан На денешен ден се формираа Неврзаните

На денешен ден се формираа Неврзаните

211
0
АКЦИЈА

На денешен ден 07-19-1956 водачите на Југославија, Индија и Египет – Тито, Нехру и Насер – потпишаа заедничка Декларација на Бриони за анти-блоковска политика, означувајќи го почетокот на Движењето на неврзаните.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here