дома Свет Болсонаро се закани дека нема да ги прифати резултатите од претседателските избори

Болсонаро се закани дека нема да ги прифати резултатите од претседателските избори

197
0
АКЦИЈА

Жаир Болсонаро се закани дека нема да ги прифати резултатите од изборите наредната година.

Жаир Болсонаро претседателот на Бразил која земја ја тресе скандал од децениски размери околу набавката на ковид вакцините јавно се закани дека нема да ги прифати резултатите од претседателските избори следната година доколку наместо компјутерски не биде органиозрано гласање со ливчиња. Тој истакна дека предност му дава на гласањето со харитија и никако поинаку.

Во меѓувреме на повеќето анкети неговиот против кандидат води некаде со по 15% разлика што се однесува до изборите следната година

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here