дома Економија Илон Маск: Тесла нема да споделува податоци за автомобили со американската влада

Илон Маск: Тесла нема да споделува податоци за автомобили со американската влада

258
0
АКЦИЈА

Извршниот директор на Тесла, Елон Маск во саботата вети дека неговата компанија никогаш нема да обезбеди податоци собрани од возилата на Тесла во Кина или други земји на владата на САД, додека им се обраќаше на Кинескиот форум за развој (ЦДФ) преку видео повик.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here