дома Балкан Бајден му го честиташе Денот на државноста на Вучиќ и посака да...

Бајден му го честиташе Денот на државноста на Вучиќ и посака да го признае Косово

233
0
АКЦИЈА

Американскиот претседател Џо Бајден го честиташе Денот на државноста на Србија и порача дека САД ќе продолжат да ја поддржуваат Србија во европските интеграции, реформите и постигнувањето траен договор со Косово „кој е фокусиран на меѓусебно признавање“, јави допсиникот на МИА од Белград.

-Остануваме непоколебливи во поддршката на целта на Србија за европските интеграции и ве охрабруваме и понатаму да продолжите да преземате тешки чекори кон таа цел, вклучително и воведувањето на неопходните реформи и постигнување на сеопфатен договор за нормализација со Косово, кој е фокусиран на меѓусебно признавање, порача Бајден во честитката до претседателот Александар Вучиќ.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here