дома Балкан Шапиќ се вакцинираше со кинеската вакцина против Корона вирусот

Шапиќ се вакцинираше со кинеската вакцина против Корона вирусот

254
0
АКЦИЈА

Претседателот на општина Нов Белград и Српскиот патриотски сојуз (СПАС), Александар Шапиќ, ја прими вакцината против вирусот корона и ги повика граѓаните да го сторат истото.

„Голем дел од општинската администрација на Нов Белград, кој аплицираше за вакцинација, денес беше вакциниран со вакциниран со вакцината од „ Синофарм “. Ги повикувам сите наши граѓани да ја искористат привилегијата што ја имаат, и благодарение на фактот што нашата земја ја обезбеди кинеската вакцина, за разлика од повеќето земји во Европа и светот, а особено во регионот “, рече Шапиќ.

Шапиќ особено апелираше до најстарите, бидејќи, како што рече, тие се најзагрозени, објави инфо-службата, пренесува Танјуг.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here