дома Балкан Утре стигнува кинекста вакцина насекаде во Србија

Утре стигнува кинекста вакцина насекаде во Србија

244
0
АКЦИЈА

Првите количини на кинеската вакцина против коронавирус од компанијата Синофарм ќе пристигнат во Србија утре.

Агенцијата за лекови и медицински помагала (АЛИМС) сè уште нема издадено дозвола за употреба на кинеската вакцина, но се очекува да биде дадена.

Во недела со неа би можела да почне , имунизацијата на здравствените работници кои изјавија дека сакаат да ја примат токму оваа вакцина.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here