дома Балкан Вучиќ: Се надевам дека Кина ќе ни даде попуст за високо-квалитетните кинески...

Вучиќ: Се надевам дека Кина ќе ни даде попуст за високо-квалитетните кинески вакцини

227
0
АКЦИЈА

Александар Вучиќ со писмо се обрати до Кина за кинеските вакцини.

Вучиќ: Кинеската вакцина против ковид 19 е од исклучително висок квалитет, и се надевам дека ќе ни дадат “попуст”.

Претседателот на Србија Александар Вучиќ во интервјуто рече дека и пишал на Кина и дека се недева дека ќе ја добие новата вакцина за корона вирус. Вучиќ рече дека квалитетот на кинеската вакцина е многу висок, но дека е малку скапа. Во своето писмо, ја повика Кина да и даде попуст на Србија.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here