дома Вести Пад на акциите на Twitter на берзата по суспендирањето на профилот на...

Пад на акциите на Twitter на берзата по суспендирањето на профилот на Трамп

266
0
АКЦИЈА

Вредноста на акциите на компанијата Twitter паднаа за повеќе од два проценти на Њујоршката берза непосредно после одлуката трајно да се суспендира профилот на Доналд Трам заради ризик од”понатамошно поттикнување насилство”.

Вредноста на акциите на оваа компанија се држеше до скоро на 50,2 амрикански долари, но вресноста им падна за2,4 проценти, пренесе Танјуг.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here