дома Економија Елон Маск предмалку за првпат во својот живот постана најбогат човек на...

Елон Маск предмалку за првпат во својот живот постана најбогат човек на Светот, социјалните мрежи горат

257
0
АКЦИЈА

Елон Маск CEO-то на Тесла само што стана најбогат човек во светот со вредност повеќе од 185 билиони долари.

Тој за првпат во својот живот станува најбогат човек во светот.

Неговиот бизнис е распространет ширум Азија, Америка, Европа и Океанија.

Во светот е познат како многу Cool релативно млад милионер со големи соништа и сходно на тоа остварувања.

Многу луѓе на социјалните мрежи му го честитаат првото место на листата на најбогатите со интересни коментари.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here