дома Вести Трамп: Никогаш нема да се откажеме

Трамп: Никогаш нема да се откажеме

246
0
АКЦИЈА

Никогаш нема да се предадеме. Никогаш нема да признаеме, нагласи американскиот претседател Доналд Трамп во обраќање во Вашингтон пред негови поддржувачи.

Илјадници приврзаници на Трамп се собраа на Вашингтон пред седницата на двата дома на Конгресот каде треба да се верификуваат резултатите од изборите за претседател одржани во декември.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here