дома Балкан Дачиќ и Вулин денеска во институтот Торлак ја примија руската вакцина

Дачиќ и Вулин денеска во институтот Торлак ја примија руската вакцина

245
0
АКЦИЈА

Претседателот на Скупштината на Србија Ивица Дачиќ и министерот за внатрешни работи Александар Вулин денеска во институтот Торлак ја примија руската вакцина против Корона вирусот Спутник- Ве

Истата вакцина ја прими и државниот секретар во Министерството за здравство Мирсад Џерлек

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here