дома Балкан Вучиќ: Најважната задачa е демографскиот напредок на Србија

Вучиќ: Најважната задачa е демографскиот напредок на Србија

221
0
АКЦИЈА

Нема поважна работа отколку да обезбедиме демографски напредок на земјата, затоа што без деца ни Србија нема да постои, порача денеска претседателот на Србија Александар вучиќ кој Божиќ ќе го помине во Манастирот Хиландар на светата гора Атонска, и додаде дека е многу тешко да се пронајдат правите мерки за покачување на наталитетот.

“Многу е тешко да се пронајдат правите мерки, и никој во светот до крај ги нема истражено, ниту ги пронашол”, констатираше Вучиќ во местото Лаќарак, каде што го посети семејството Ѓуриќ, на една самохрана мајка со девет деца.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here