дома Вести Вистината многу пати знае да биде и неумесна, дали денешната одлука на...

Вистината многу пати знае да биде и неумесна, дали денешната одлука на судот ќе биде неумесна, и што значи неумесноста и вистината за политиката.

238
0
АКЦИЈА

За своите поддржувачи 49-годишниот Асанж стана симбол на борбата за слобода ма информирањето.

За неговата судбина ќе одлучува судијката Ванеса Берицер во судот Олд Бејли во Лондон.

Каква одлука и да се донесе на неа ќе може да се поднесе жалба така што судската битка во Британија сигурно нема тука да заврши.

Останува да се дознае каков ќе биде ставот на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден за основачот на Викиликс.

Против Асанж се води постапка почната од страна на администрацијата на Доналд Трамп.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here