дома Вести Зголемен ризик од лавини во Австрија

Зголемен ризик од лавини во Австрија

238
0
АКЦИЈА

Заради силни снежни врнежи во изминатите денови во западните делови на Австрија дојде до проблеми во сообраќајот и до зголемена опасност од лавини.

Така една од најважните сопобраќајници преку Алпенхаупткам, Фелберштрасе помеѓу Салцбург и источен Тирол е затворена за сообраќај.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here