дома Живот ПРЕДИКТИВНО ПРОГРАМИРАЊЕ – ЈАНУС ЕФЕКТОТ, СИРИУС ТРИГЕРОТ И ЖРТВУВАЊЕТО НА КОБИ БРАЈАНТ

ПРЕДИКТИВНО ПРОГРАМИРАЊЕ – ЈАНУС ЕФЕКТОТ, СИРИУС ТРИГЕРОТ И ЖРТВУВАЊЕТО НА КОБИ БРАЈАНТ

3079
0
АКЦИЈА

Коби Брајант беше еден од оние спортисти кои ги надминуваа границите на нивниот спорт за да станат икони и на поп културата. Повеќе од само кошаркарска супер ѕвезда, Коби беше светско име- тип кој беше познат низ целиот свет врз основа на првото име. Тој беше персонификација на успехот и величието. На кошаркарскиот терен, тој освои сè што беше можно да се освои и победи, и тој беше во процес да го пренесе ова наследство на своите четири ќерки. Надвор од судот и тужбите тој беше кеширан и од најпрофитабилните договори за поддршка во историјата на спортот и тој беше на чело на масовната деловна империја. О, па тој исто така освои Оскар ако се сеќавате. Многу важен детал, запамтете го добро. И кога дојде до големи стапици на неговиот пат (т.е. обвиненија за силување во 2003 година), тој успеа да се повлече така што кошарката ја користеше само за дриблинг. На кратко, се чинеше дека ништо не може да го спречи Коби да лета високо – сè додека не се сруши.

Од овие причини, ненадејната и неочекувана смрт на Коби Брајант, на млада возраст од 41 година беше примена со целосен шок и неверување. Тоа беше еден од оние скорашни настани што веднаш испратија шокантни бранови ширум светот. Огромната глобална вибрација на тага и жал се чувствуваше дури до сосема небитното Скопје. Но, тој шокирачки бран беше најсилно почувствуван во епицентарот: Лос Анџелес.

Неколку часа подоцна,  „Стејплс Центарот“ – арената каде Коби направи историја – се претвори во импровизирана спомен куќа на починатиот спортист. Наградите за Греми во 2020 година се одржаа точно на оваа локација.

Ова е една од многуте бизарни коинциденции околу смртта на Коби Брајант. И има многу повеќе.  Синхроничноста е дефинирана како „истовремена појава на настани што се појавуваат значително поврзани, но немаат видлива причинска врска“. Карл Јунг ги опишал овие настани како „значајни коинциденции“. Тој исто така верувал дека тие се случуваат со причина.

Но најмалку што може да се каже тука е дека смртта на Коби е опкружена со некаква морничава синхроничност. Или сето тоа беше вешто планирано?

Но, од кого и зошто? Зошто некој би го убил ритуално Коби Брајант и што би било крајната цел и поента?

Коби индирекнто или директно бил поврзан со околутниот кабал “Илуминати” преку бизнис секторот. Дали е уценет преку судскиот спор да биде уште една нивна марионета? Мене тоа лично не ми е познато. Но јасно се гледа од неговиот приватен живот, тв-шоута и цртаните кои се преполни исо суптилна сублиминална симболика е типична за овие окултни кругови.

Едно е сигурно, а тоа е дека постои постои морничава врска помеѓу паѓањето на Коби и хеликоптерите. Нереално и неверојатно. Но еве неколку егзактни примери што ги рушат сите граници.

  • ХЕЛИКОПТЕРСКИТЕ НЕСРЕЌИ?  

Во 2011 година, Коби глуми во главната реклама со ѕвездите за да ги промовира своите нови Најк патки и неговото ново алтер-его: Црна Мамба. Црната Мамба како што знаете е една од најотровните змии, која симболично е предвесник и представик на смртта.

Оваа реклама трае скоро 6 минути, има прилично тмурна атмосфера и завршува со тоа што Коби се бори против, кажано со флиперски речник „последниот главен“ (што го игра раперот Канје Вест), кој бега во хеликоптер. Она што следува сега е … прилично морничаво

Препорачувам најпрво да ја погледнете целосно рекламата.

NIKE BASKETBALL : THE BLACK MAMBA

Канје Вест виси од хеликоптер на крајот од  „Блек Мамба“ рекламата.

Коби тогаш сфаќа дека баскетот што тој го држи е всушност бомба. Тој го фрла накај хеликоптерот.

Хеликоптерот експлодира во средина и се урива на кошаркарскиот терен. Рекламата завршува со согорувањето на остатоците од хеликоптерот.

Исто така, интересен феномен е серијата на чудните играчки, каде меѓудругото се наоѓа и Коби Брајант, представен во некаква роботска верзија на човек хеликоптер. Теоретски се знаело дека неговите хеликоптерски патувања биле чести и пракса, па многу е веројатно да се пресмета и изработи предиктивното програмирање.

Енергичната синхроничност опкружена со смртта на Коби Брајант каде
Хеликоптерот експлодира можеме да ја проследиме исто така и на уште видео пуштено во етерот од пред 3 години.

Погледнете го следното видео:

Во 2017 година, Коби беше претставен во шоуто за цртани филмови за возрасни “Chamberlain Heights” каде тој буквално умира во хеликоптерска несреќа.

Откако побара помош (и не ја доби), хеликоптерот на Коби експлодира.

Прстените победнички на Коби паѓаат, што значи дека тој е навистина мртов.

Она што е навистина интересно е да се провери подетално од каде и од кој центар е набавен неговиот приватен хеликоптер и каде бил вршен сервис. Тоа го оставам на вас самите да го истражите.

Кога случајностите стануваат „значајни коинциденции“? Тешко е тоа да се каже. Сепак, фактот дека смртта на Коби беше тесно испреплетена со Греми Наградите во 2020 година, додава уште еден слој на чудност.

  • КОБИ И ГРЕМИ НАГРАДИТЕ
Jennifer Hudson performs in memory of the late Whitney Houston at the Staples Center during the 54th Grammy Awards in Los Angeles, California, February 12, 2012. AFP PHOTO Robyn BECK (Photo credit should read ROBYN BECK/AFP/Getty Images)

Џенифер Хадсон беше буквално поставена „во центарот на вниманието“, додека настапуваше под сликите од Витни Хјустон на Греми наградите во 2012 година. Подавајќи го факелот.

За целосно да ја разбереме синхроничноста што се игра тука, треба да се вратам во 2012 година. На 11 февруари 2012 година, Витни Хјустон – главната икона во музичката индустрија – беше пронајдена мртва во Беверли Хилтон во Лос Анџелес. На истата точна локација, неколку спрата подолу,  се одржуваше забавна награда пред Греми со над 800 гости. Следниот ден, се одржаа Греми Наградите во 2012 година и целиот настан беше расипан со смртта на Хјустон. Во наредната статија ќе објаснам за Витни Хјустон и мега-ритуалот за време на Греми Наградите во 2012 година, церемонијата беше гадна и чудна – комплетирана со некои сатански поттикнувања. Исто така, ја изложи „замената“ на Витни со Џенифер Хадсон.

Доволно чудно, но смртта на Коби ја следеше буквално истата шема. Неколку часови пред доделувањето на Греми Наградите во 2020 година, Коби Брајант почина во хеликоптерска несреќа во Калабасас, Калифорнија – околу 30 милји од „Стејплс Центарот“, каде се одржаа Греми Наградите.

Случајно доволно, во овој центар на Стејплс, Коби играше стотици пати како дел од Лос Анџелес Лејкерс. Алиша Кијс, домаќинот на Греми Наградите во 2020 година, дури и ја нарече арената „куќата што ја изгради Коби“.

Истата ноќ, на истата локација, се одржаа Греми Наградите во 2020 година. Целиот настан беше силно замрачен поради смртта на Коби.

Набргу по смртта на Коби,  „Стејплс Центарот“ се претвори во импровизирана гробница на Коби.

Претставата во која учествуваа диџеите DJ Khaled, YG и Џон Леџенд беше посветена на Нипси Хасл – уште еден „крал на Лос Анџелес“ кој почина во необични околности. Коби беше очигледно додаден во последната минута на оваа почит.

Затоа, како Витни Хјустон, смртта на Коби беше тесно испреплетена со доделувањето на Греми Наградите, со што станаа настан за масовните медиуми што ја ритуализираа неговата смрт. И, како Витни Хјустон, “подавањето на факелот” се случи непосредно пред сето ова. Ова е последниот пост на Инстаграм од Коби:

Коби му честиташе на Леброн Џејмс за надминувањето на него во списокот со сите резултати на НБА лигата.

Случајно, Леброн на чевлите им напиша една почит на денот на тој посебен меч:

Леброн напиша: “Mamba 4 Life” на неговите патики, “подавањето на фаќелот” во мечот пред смртта на Коби.

Затоа, по крунисувањето на „Кралот Џејмс“, Коби почина во близина на  „Стејплс Центарот“, каде владеел со години. Токму во овој центар,  „Греми“ наградите во 2020 година се претворија во гробарска церемонија погрижена од елитната-индустријата кон Коби. Од 2009 година, се вели дека овие награди се всушност мега-ритуали кои произведуваат многу моќна енергија. Наградите за Греми во 2020 година беа главен пример за овој факт. Со самата негова смрт, во светот настапи една огромна тага и празнина кои ќе бидат клучното затише пред бурата, кое се чувствуваше насекаде. Преплавена беше планетата со солзи и жалост за кошаркарската ѕвезда во која беше насобрано еден куп енергија од слава, успех и физичка уметност.

Но, зошто некој би го жртвувал Коби Брајнт?

Можеби е поради некаква пресметка со бизнис-елитата, можеби издал некои тајни на тајните друштва или пак во прашање е само смртно жртвување со цел да се отвори некој портал за она што потаму би следело?

А што следеше потаму?

Се разбира светската пандемија која сеуште безпотребно трае, исто така е вештичка состојба која има исклучително повеќекратни цели и намени за инжињерите на човечките судбини. Како што знаете и самите веќе, Олимписките игри во Лондон  2012, беа исто така церемонијален ритуал и предиктивно програмирање, со цел да се внесне во коликтивното несвесно на масата слика која дополнително ќе се развива во подсвеста на луѓето и на тој начин масовно ќе биде креирано посакуваното дело на елитата.

Ненадејната смрт на Коби Брајант потсетува на ненадејната смрт на други икони како Мајкл Џексон и Витни Хјустон. Бидејќи овие бројки беа сеприсутни во мас-медиумите, тие беа, на некои необични начини, дел од животот на луѓето. Затоа, вестите за нивната смрт неизбежно создаваа трауатичен бран на шок и тага низ целиот свет. И тој шок и тага беше видливи на Греми Наградите во 2020 година – на ист начин како што можеше да се забележи на Гремито од 2012 година, по смртта на Витни Хјустон.

Додека смртта може да го погоди секој, во секое време и дека несреќи дефинитивно се случуваат на дневна основа, случаите на Витни и Коби се опкружени со многу морничави факти. Додека сите можат да бидат отфрлени како мерки на коинциденции, Карл Јунг верува дека, понекогаш, случајности се значајни дека универзумот, очигледно, се обидува да ни каже нешто. Како што  можеби имало темни сили кои ја режирале смртта на Коби.

  • ЈАНУС ЕФЕКТОТ И СИРИУС ТРИГЕРОТ

Кој е Јанус, Римскиот бог на почетоците и краевите? 

Излез низ огледалото на времето?

Рефлексија на времето?

Што означува името “Коби” и како го добил? На Википедија јасно може да се прочита следниов податок:

Bryant was born in Philadelphia,[9] the youngest of three children and only son of former NBA player Joe Bryant and Pamela Cox Bryant. He was also the maternal nephew of NBA player John “Chubby” Cox.[10] His parents named him after the famous beef of Kobe, Japan, which they saw on a restaurant menu.[11][12] His middle name, Bean, was derived from his father’s nickname “Jellybean.”[13] Bryant’s family was Catholic and he had always practiced his faith.

На 24-ти Јануар планетата Сатурн, согласно ведската астрологија влезе во знакот на Јарецот, односно во својата куќа, каде симболично Бафомет си седнунва на Тронот. На 26-ти Јануар, Коби Брајант умира во хеликоптерската несреќа. Коби се испоставува дека е жртвуван во чест на малефикот Сатурн, со цел да донесе бенефит и просперитет на елитата, особено за она што потаму ќе следи – Корона вирусот и светската пандемија. Исто така во наталот на Коби доминантна планета е Сатурн како и неговиот подзнак што повторно е еден патоказ дека не одбран случајно.Минатото е иднина и иднината е минато.

Jaн 24-ти Силен земјотрес во Турција уби најмалку 22

Jaн 24-ти Непосредна закана “: Демократите го прават последниот случај за отстранување на Трамп‘

Jaн 26-ти Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа

Jaн 26-тиКоронавирус: Бројот на смртни случаи се искачува на 80, додека Кина го продолжува одморот

Напред и назад, 2020 година е посебна година во секој случај, а “Јанус пората” се отвори на денот на Новата Година.

На 30-ти Декември настапи т.н. Сириус Тригер.

Точно на полноќ на новогодишната ноќ најсветлата ѕвезда на ноќното небо Сириус – „The Dog Star“ – достигна најголема височина на локалното небо преминувајќи го меридијанот, кој се наоѓа на југ од 180 степени од Сонцето („кулминација“).  Тоа е екстра специјален настан околу 2019 година…

Сето ова е дел од една поголема секвенца, шема „План за Оштетување“, што се одвива додека зборуваме и ќе продолжи да се одвива во специјалната нова година, градејќи го кабум моментот.

Меѓутоа како предвесник 3 Јануар беше убивањето на Иранскиот врховен генерал Ќазим Сулејмани, испраќајќи голем шокирачки бран насекаде во светот. Види заСамо на овој посебен ден секоја година гледаме дека ова волшебно усогласување произведува толку спектакуларeн „како погоре“, “така и долу” „космички дизајн koj тивко заѕвони во новата година како древен небесен часовник кој удира во 12, во сенката на светлииот огномет кој симултано одеше низ  целиот свет .

It’s extra special in/around 2019…

… Се должи на фактот дека Сириус има придружна ѕвезда, Сириус Б или „Кученцето“, со високо елипсовидна и вонцентрична 50-годишна орбита околу примарната ѕвезда, што значи дека Сириус Б бил на истата орбитална позиција точно пред 50 години, односно 1969 година, монументална година за човештвото во историјата, обележана наводно со слетувањето на Месечината на Аполо 11.

Не е само Аполо 11. 1969/2019 инхерентно посебен, но исто така, затоа што Сириус Б се испостави да биде apoapsis, т.е. најоддалечената точка од Сириус А, и во 1969 и во 2019 година!

За прв пат од 1969 година / Аполо 11, се враќаме на истата орбитална позиција – Сириусовата апоапсида – во 2019 година по циклус од 50 години. И ова е преопратено со низа „ритуали“ во 2019 година, признавајќи го овој посебен момент.

На пример….

Орибиталниот период на Сириус Б е поточно 50,13 години. Значи, од слетувањето на Месечината Аполо 11 (7/20/1969):

7/20/1969 + 50,13 години = 7 септември 2019 година

Веднаш, првата Индиска проба на Месечината, Chandrayaan-2,, слета на лунарната површина (+/- 1 ден), иако безуспешно со губење на целата комуникација, само неколку моменти пред допирањето на површината …

Сeп 6, 2019 India’s first lunar lander falls silent just before touchdown 

… Придружуван беше овој настан и од ураганот Доријан кој истовремено хаотично уништуваше овде на Земјата, заедно со голем број други значајни светски настани. Тоа беше настан / сигнал „Атлантското длабоко влијание“ по

Dorian’s Atlantean Portal“.…

Два месеци порано на 2 јули (2019 година) се случи уште еден најголем лунарен настан со тотална Соларна Еклипса (Месечината што го покрива Сонцето)…

Што, исто така, беше точно истиот ден кога Сириус го минуваше меридијанот, кој се наоѓаше на југ, точно напладне, т.е. пресликувајќи ја новогодишната траса (пладне против полноќ)

Значи на ден по Нова Година: Америка изврши воздушен напад  (време на САД)
Ден по денот на кинеската нова година: Коби мртво

На тој начин се постави тонот за епската година. Бескрајни се размислувањата за тоа што ќе доаѓа.

На тој начин се постави тонот за епската година. Бескрајни се размислувањата за тоа што ќе доаѓа.

Само почетокот, крајот е тука.

Јан 23 The The End May Be Nearer: Doomsday Clock Moves Within 100 Seconds Of MidnightПочетокот на Јанус, крајот на Јанус.

Јанус: „Богот на почетоците, портите, транзициите, времето, двојността, влезовите, пасусите и завршувањата… е прикажан како да има две лица, бидејќи тој гледа кон иднината и кон минатото. Конвенционално се смета дека месец јануари е именуван во чест на римскиот бог Јанус… “

Јанус бил чувар на вселената и присуствувал во раѓањето на секое човечко суштество. Бил претставуван со жезол во десната рака, со клуч во левата, и со две лица: едно младешко, што гледало напред, во иднината, и едно старо, што гледало назад, во минатото. Храмот што му бил посветен нему во време на мир бил затворен, а во време на војна секогаш бил отворен.

Неговата скулптура се наоѓа во Ватикан

Ударот доаѓа, но сето тоа зависи од нас.

Без оглед, RIP Коби.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here