дома Вести Амбасадорот на Австрија во Иран оптужен за шпионажа

Амбасадорот на Австрија во Иран оптужен за шпионажа

226
0
АКЦИЈА

Амбасадороот на Австрија во Техеран индиректно, но сепак јасно е оптужен за шпиунажа во таа земја. Владата преку своите медии го пронајде патот за овој акт.

Во вестите на Иранската новнска агенција Мер не се спонеува зборот шпиунажа, но се говори за сомнителни активности на дипломатот, пренесува Танјуг.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here