дома Вести Колона долга 20 километри од Австрија кон Унгарија

Колона долга 20 километри од Австрија кон Унгарија

248
0
АКЦИЈА

Пред австрискиот граничен премин Никелсдорф, спрема Унгарија во 11 часот колоната на автомобили кои чекаа да ја преминат границата беше долга околу 20 километри

На тој премин, за влез во Унгарија се чека повеќе од четири часа, јавува Танјуг.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here