дома Свет Фон Дер Лаен: Од 27 декември вакцинација насекаде низ ЕУ

Фон Дер Лаен: Од 27 декември вакцинација насекаде низ ЕУ

231
0
АКЦИЈА

Европската Унија ќе почне со вакцинацијата против Ковид-19 во сите земји членки на 27 декември, објави Урсула Фон Дер Лаен синоќа.

Нашата влада сеуште не го објавила својот план и почетокот на вакцинацијата во нашата држава.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here